راهنمای ثبت شرکت در ایران به صورت گام به گام

راهنمای ثبت شرکت در ایران به صورت گام به گام

راهنمای ثبت شرکت در ایران به صورت گام به گام

Blog Article

شیوه راه‌اندازی شرکت در ایران به صورت گام به گام
مقدمه
تاسیس یک شرکت در ایران یکی از اصلی‌ترین مراحل برای شروع بیزینس است. در این راهنما، به شما نشان می‌دهیم که چگونه می‌توانید کسب و کار خود را تاسیس کنید.
انواع مختلف شرکت‌های تجاری در کشور ایراندر ایران، اقسام گوناگون شرکت‌های کسب و کار وجود دارد که هر یک مشخصات و شرایط ویژه خود را دارند. در این مطلب، به معرفی مهمترین اقسام شرکت‌های تجاری در ایران می‌پردازیم.

شرکت سهامی بزرگ
یکی از انواع شرکت‌های تجاری در کشور ایران، شرکت سهامی گسترده است. در این گونه شرکت، سرمایه به سهام تجزیه می‌شود و اعضا می‌توانند سهام‌ها را بخرند و در سود و ضرر کسب و کار سهیم شوند.

شرکت سهامی خاص
مدل دیگری از شرکت‌های کسب و کار، شرکت سهامی محدود است. در این مدل شرکت، بودجه به سهام بخش‌بندی می‌شود، اما تعداد شرکا محدود است و سهم قابل معامله در بازار مالی نمی‌باشند.

شرکت محدود
شرکت با مسئولیت محدود، نوع دیگری از شرکت‌های تجاری در کشور ایران است. در این مدل بیزینس، مسئولیت اعضا به میزان اعتبار وارد شده به شرکت در شرکت محدود می‌شود و شرکا در صورت دیون شرکت، تنها به میزان بودجه سرمایه‌گذاری شده متعهد خواهند بود.

شرکت تضامنی و همبسته
شرکت تضامنی یکی از انواع شرکت‌های تجاری می‌باشد که در این نوع، مسئولیت‌ها شرکا به اندازه تمام دیون بیزینس می‌باشد. در این نوع کسب و کار، هر یک از سهامداران تعهد نامحدودی نسبت به دیون شرکت دارند.

شرکت نسبی
شرکت با مسئولیت نسبی گونه دیگری از شرکت‌های تجاری است که در این نوع، مسئولیت اعضا به اندازه سهم الشرکه‌ها آنها در بیزینس بسته به به تمام قروض کسب و کار محدود می‌شود.

شرکت تعاونی
شرکت تعاونی یکی از انواع شرکت‌های کسب و کار هست که با هدف برآورده کردن نیازهای سهامداران و افزایش وضعیت مالی اعضا تاسیس می‌شود. در این گونه بیزینس، سود به اندازه سهم الشرکه شرکا بخش‌بندی می‌شود.

نتیجه‌گیری
در این مقاله، به گونه‌های متنوع شرکت‌های تجاری در ایران شناخت پیدا کردیم. هر نوع از این شرکت‌ها ویژگی‌ها و شرایط ویژه خود را دارند که با در نظر گرفتن نیازمندی‌ها و اهداف می‌توانید شرکت مورد نظر خود را برگزینید.


گام اول: انتخاب نام شرکت
اولین مرحله در روند تاسیس شرکت، تعیین یک نام برای شرکت است. عنوان شرکت باید منحصر به فرد باشد و با شرکت‌های دیگر متمایز باشد.

دومین گام: تنظیم اساسنامه
در این قسمت، باید اساسنامه بیزینس خود را تدوین کنید. این اساسنامه شامل مشخصات شرکا، نوع فعالیت، میزان سرمایه و سایر موارد است.

گام سوم: ثبت در سیستم دولتی
بعد از نوشتن اساسنامه، باید مشخصات شرکت را در سامانه ثبت شرکت‌ها ثبت کنید. برای این کار، باید به وبسایت رسمی سازمان ثبت اسناد و املاک مراجعه کنید.

چهارمین گام: دریافت مجوزهای لازم
با توجه به نوع کسب و کار شرکت، ممکن است نیاز به دریافت مجوزهای گوناگون از ادارات مختلف داشته باشید. این مدارک شامل گواهی بهداشت، مجوز محیط زیست و مجوزهای فنی می‌شود.

مرحله پنجم: افتتاح حساب بانکی
مرحله پایانی، باز کردن حساب بانکی به نام کسب و کار است. حساب بانکی برای انجام تراکنش‌ها و کنترل مالی شرکت لازم.

خاتمه
ثبت شرکت در ایران با توجه به مراحل فوق امکان‌پذیر است. امیدوارم این مقاله برای شما خوانندگان سودمند باشد و بتوانید کسب و کار خود را به سهولت راه‌اندازی کنید.

منبع : ثبت شرکت ونک

Report this page